Kontakta oss

Det är vi som är A-Plast


A-Plast AB

Högsbyvägen 16

364 95 Älghult

0481-639 50

info@a-plast.se

A-Extrusion AB

Aspvägen 7

364 43 Alstermo

0481-508 00

alstermo@a-plast.se

Kontakta någon av oss


Marknad

Jari Purtsi

vVD / Försäljningschef Extrudering

jari.purtsi@a-plast.se

0481 50809

Daniel Lundberg

Försäljningschef Formsprutning

daniel.lundberg@a-plast.se

0481 63953

Katarina Jarhall

Planering Extrudering

katarina.jarhall@a-plast.se

0481 50807

Philip Kjellander

Försäljning Optorör / Snöstör

pk@a-plast.se

0481 63957

Sofie Lilja

Försäljning Extrudering

sofie.lilja@a-plast.se

0481 50802

Michal Kubiak

Projektledare

michal.kubiak@a-plast.se

Administration / Ekonomi

Helén Karlsson

Växel / Ekonomi Alstermo

helen.karlsson@a-plast.se

0481 50801

Britt-Mari Sjöstrand

Ekonomi / Order Älghult

info@a-plast.se

0481 63950

Alexander Blad

VD

alexander.blad@a-plast.se

0481 63955

Inköp / Kvalité / Lager

Philip Kjellander

Inköp Älghult

philip.kjellander@a-plast.se

0481 63957

Anna-Lena Reimer

Inköp - Alstermo

anna-lena.reimer@a-plast.se

0481 50806

Anneli Ericsson

Kvalité / Miljöansvarig

anneli.ericsson@a-plast.se

0481 50820

Henrik Lindgren

Lageransvarig Alstermo

henrik.lindgren@a-plast.se

0481 50822

Carola Erlandsson

Lageransvarig Älghult

carola.erlandsson@a-plast.se

0481 63956

Produktion

Ulrika Johansson

Produktionschef Älghult

ulrika.johansson@a-plast.se

0481 639 51

Tobias Karlsson

Produktionschef Alstermo

tobias.karlsson@a-plast.se

0481 50818

Jan Gilbertsson

Extrudering Älghult

jan.gilbertsson@a-plast.se

Teknik / Konstruktion

Joachim Wreinert

Teknikchef

joachim.wreinert@a-plast.se

0481 50811

Lennart Magnusson

Verktygstekniker Alstermo

lennart.magnusson@a-plast.se

0481 50810

Mikael Rosén

Verkstadsanvarig Älghult

Anders Norman

Service och underhåll

anders.norman@a-plast.se

0481 50812

Tord Strand

Verkstadstekniker Älghult

verkstad@a-plast.se