Kontakta oss

Det är vi som är A-Plast


A-Plast AB

Högsbyvägen 16

364 95 Älghult

0481-639 50

info@a-plast.se

A-Extrusion AB

Aspvägen 7

364 43 Alstermo

0481-508 00

alstermo@a-plast.se

Kontakta någon av oss


Marknad

Jari Purtsi

vVD / Försäljningschef Extrudering

jari.purtsi@a-plast.se

0481 508 09

Daniel Lundberg

Försäljningschef Formsprutning

daniel.lundberg@a-plast.se

0481 639 53

Katarina Jarhall

Planering - Extrudering

katarina.jarhall@a-plast.se

0481 508 07

Philip Kjellander

Försäljning Optorör / Snöstör

pk@a-plast.se

0481 639 57

Sofie Lilja

Försäljning Extrudering

sofie.lilja@a-plast.se

Administration / Ekonomi

Helen Karlsson

Växel / Ekonomi Alstermo

helen.karlsson@a-plast.se

0481 508 00

Britt-Mari Sjöstrand

Ekonomi / Order Älghult

info@a-plast.se

0481 639 50

Alexander Blad

VD

alexander.blad@a-plast.se

0481 639 55

Inköp / Kvalité / Lager

Philip Kjellander

Inköp Älghult

philip.kjellander@a-plast.se

0481 639 57

Anna-Lena Reimer

Inköp - Alstermo

anna-Lena.reimer@a-plast.se

0481 508 06

Anneli Ericsson

Kvalité / Miljöansvarig

anneli.ericsson@a-plast.se

Henrik Lindgren

Lageransvarig Alstermo

henrik.lindgren@a-plast.se

0481 *

Carola Erlandsson

Lageransvarig Älghult

carola.erlandsson@a-plast.se

0481 63 956

Produktion

Ulrika Johansson

Produktionschef Älghult

ulrika.johansson@a-plast.se

0481 639 53

Tobias Karlsson

Produktionschef Alstermo

tobias.karlsson@a-plast.se

0481 508 18

Jan Gilbertsson

Extrudering Älghult

jan.gilbertsson@a-plast.se

Teknik / Konstruktion

Joachim Wreinert

Teknikchef

joachim.wreinert@a-plast.se

Lennart Magnusson

Verktygstekniker Alstermo

lennart.magnusson@a-plast.se

Mikael Rosén

Verkstadsanvarig Älghult

Anders Norman

Service och underhåll

anders.norman@a-plast.se

0481 508 12

Tord Strand

Verkstadstekniker Älghult

verkstad@a-plast.se